Napište nám

Form not found or is not published

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Home

Reporting

Proč se tvoří reporty? Co si pod pojmem reporting představit?

Reporting slouží pro převedení dat na informace. Report pomáhá informace v datech zobrazit a pochopit. Na základě informací lze dospět k jednoznačnému a správnému rozhodnutí. 

Pod pojmem reporting si lze představit strukturu podnikových výkazů pro interní a externí uživatele. Externí výkazy – Výkaz zisku a ztráty, Rozvaha, jsou určeny externím subjektům - investorům, státním orgánům, věřitelům, a představují výstupní informace z účetnictví. Účelem je prokázat, jak firma hospodaří. Oproti tomu interní výkazy slouží pro řízení firmy – plánování, rozhodování, vyhodnocování a kontrole, ve vazbě na podnikový informační systém a jsou určeny vlastníkům a managementu na všech úrovních. 

Výkazy je také důležité diferencovat podle časového hlediska. Roční periodické výkazy jsou určeny pro korigování strategického řízení podniku. Pro operativní řízení je potřeba sestavovat výkazy za kratší období – čtvrtletí či měsíce

Pro firmu je důležité rozhodnout, jaký reportovací nástroj zvolit. Podnik, který má MS SQL či MS Excel 2010 – 2013 verzi Profi, může zdarma použít, pro vytváření přehledných datových sestav obohacených o nejrůznější grafické prvky, doplněk Reporting Services. Jedná se o produkt, který se řadí mezi Business Intellingence (BI) a umožňuje tvorbu grafů, ukazatelů a mapových podkladů. Prostředí Reporting Services je intuitivní a podobné systému MS Office. Nástroj umí automaticky tvořit tabulky, grafy, vizualizační prvky ve formě budíků, tachometrů apod. 

 Tržby

Naši konzultanti umí připravit a nastavit dolování dat, automatickou tvorbu reportů zasílaných e-mailem či ukládání na podnikový server. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat. 

(Martin Srp, DiS., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 736 660 414)